Niecodziennik Pary to blog kulinarny prowadzony przez parę - Martę i Bartka. Zawiera przepisy na codzienne i niecodzienne dania.

Ciasto na pierogi

Print Friendly, PDF & Email

ciasto na pierogi

Gdy patrzyłam na moją Babcię lub Mamę robiące pierogi, zaskakiwało mnie to, że na ciasto na pierogi potrzeba tak niewielu składników. U mnie w domu do mąki zawsze dodawało się jedynie zimnej wody, ja zdecydowanie wolę dolewać ciepłą oraz wbijam jajko. Mam nadzieję, że Mama wybaczy mi takie zmiany, w końcu ilu kucharzy – tyle przepisów na ciasto. 😉

Składniki na ciasto na pierogi

  • 2 szklanki (300 g) mąki pszennej
  • 1 jajko
  • 1/2 szklanki ciepłej przegotowanej wody
  • łyżeczka masła
  • 1 łyżeczka soli
Przygotowanie

Przesiać mąkę na stolnicę, zrobić na środku wgłębienie, wbić w nie jajko. Dodać łyżeczkę masła i łyżeczkę soli, zacząć zagniatać, wlewając stopniowo wodę. Wyrabiać, aż ciasto zrobi się miękkie, gładkie, sprężyste i będzie odchodziło od dłoni. W razie potrzeby podsypać mąką. Oprószyć stolnicę mąką, wyłożyć ciasto, je również oprószyć i rozwałkowywać na cienki placek. Wykrawać szklanką krążki, które następnie nadziewać wybranym farszem.

Z podanych składników wychodzi ok. 45-50 pierogów.
1 Komentarz

  1. Bożena
    17 listopada 2016    

    Super przepis na ciasto na pierogi właśnie takiego szukałam dziękuję bo u mnie w domu tez tylko się wody do mąki dolewało a to za mało .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

1 + 20 =